همکاران گرانقدر، هنرمندان محترم،
خانم‌ها و آقایان گرامی: داریوش، سیاوش قمیشی، ستار، شاد مهرعقیلی، لیلا فروهر، هنگامه، بیژن مرتضوی، شهره صولتی، منصور، اندی، معین، گوگوش، مارتیک، هلن ، آرش ، فرامرز آصف عزيز، و ديگر دوستان ارجمند.
چرا شما عزیزان تا به حال در رابطه با "بیانهٔ ۱۴ نفر" که شمار بسیاری از خوانندگان، هنرمندان و روشنفکران سرزمینمان از آن حمایت کرده ا‌ند سکوت کرده اید و بدون واكنش مانده ايد؟ عزیزان من تا کی ما باید بترسیم؟ همانطورکه می بینید مردم داخل ایران ترس را پشت سر گذاشتند و هر روز فریاد می زنند: " من نفر پانزدهم هستم"

شما هر کدام هزاران و يا ميليونها نفرطرفدار دارید، برای آنها پیام بفرستید که از بیانیه ۱۴ نفر که متن آن فریاد آزادیخواهی وسرنگونی جمهوری اسلامیست حمایت می‌کنید و پشتیبان این ۱۴ نفر هموطنی که شجاعانه بانگ آزادی سردادند و به خاطرتحقق دموکراسی و عدالت در کشورمان به زندان‌ها و شکنجه گاهها کشانده شدند، هستید. شما عزیزان ترانه‌های میهنی و آزادیخواهانه بسیار زيبايى خوانده اید، بسیار عالی، نگذاريد كه اين سؤال به وجود بيايد كه آیا این ترانه‌هاى ما فقط برای جلب مخاطب بیشتر و اجرا در کنسرت‌ها بوده اند و ربطی به مبارزه مردم ایران در رابطه با مخالفت با حکومت مستبدعلی خامنه‌ای نداشته اند ؟ نگذارید اینگونه قضاوت شود که ۴۰ سال خواندن ترانه‌های وطن پرستانه و آزادیخواهانه از طرف ما هیچ گونه اثری در روند مبارزات دموکراسی خواهانه درسرزمین مان نداشته است. نشان دهیم که گفتارما با کردارمان همخوانی داردو هنوز قلبمان با وتفكرمان خواستار ازادى ايران و هموطنمان هست.

همکاران گرانقدر، به عنوان عضو کوچکی از خانواده بزرگ هنرمندان تبعیدی و مهاجر، امیدوارم به زودی اسامی شما را هم در حمایت از بیانیه ۱۴ نفر و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی ببینیم و به قدرت اتحاد و همبستگى خويش با هموطنان افزوده در اين حركت تاريخى بيفزاييم. به خود وقدرت تغيير خودمان ايمان داشته باشيم. آینده در مورد ما بخوبى قضاوت خواهد کرد. يادمان باشد كه براى زدن ريتم آزادى به دستهاى زيادى نياز داريم.
درود بر همهٔ شما
شهرام آذر

ما گروهی از زنان مقیم خارج کشور، از بیانیه 14 کنشگر زن در داخل کشور حمایت میکنیم.


چهارده تن از کنشگران مدنی و فعالین حوزه زنان در ایران طی بیانیه ای، جمهوری اسلامی را به درستی و با صدایی رسا ضد زن اعلام کردند. رژیمی که در طول 40 سال گذاشته، نیمی از جمعیت کشور را نادیده گرفته و آنها را از ابتدایی ترین حقوق شهروندی خود محروم کرده است.
آن ۱۴ بانو برای پایان دادن به آپارتاید جنسی تحمیل شده بر کشور از سوی نظام فقهی و مرد سالار، بپا خواسته و برای رهایی خود از زیر سلطه آن خواهان استعفای ولی فقیه خامنه ای، گذار کامل از جمهوری اسلامی، استقرار حکومتی سکولار و دموکرات مبتنی بر منشور جهانی حقوق بشر شده اند. 
آنها ضمن در خواست پشتیبانی از دیگرهموطنان ، یاد آور شده اند که خواسته‌هایشان یک مطالبه ملی و حقوق بشری‌ است که با حمایت دیگر هموطنان می‌تواند به جنبشی فراگیر و سراسری تبدیل شود.
ما گروهی از فعالین حقوق زنان در خارج از کشور، در مقابل شهامت و شجاعت مدنی آنان سر تعظیم فرود آورده، فعالانه در کنار آنان ایستاده و حمایت خود را از خواسته های بحق شان با صدای بلند اعلام میکنیم.
ما نیز خود را در درخواست آن بانوان از مردم کشور شریک دانسته و رمز موفقیت را در اتحاد و همگرایی حول خواسته های آنان و برپایی جنبشی سراسری در کشور در گذر از جمهوری اسلامی میدانیم.

درین راستا ما از هموطنان خود تقاضا داریم برای حمایت بیشتر از این 14 تن کنشگر حوزه زنان، از طریق ایمیل زیر،
zanan.14nafar@gmail.com

این اطلاعیه را امضا کنند،تا در تشکیل بزرگترین خیزش ملی هر کدام سهم خویش را در راه نجات میهن ادا نماییم.
امضا کنندگان:
- اقدس شعبانی، فعال حقوق زنان، آلمان
-فتحیه یزدی زرکش، فعال حقوق زنان ، انگلیس
-پریسیما نیلسون، فعال سیاسی، سوئد
-زرین محی الدین ، فعال سیاسی ، کانادا
-گلناز غبرایی، مترجم، آلمان
-سپیده پور آقایی، فعال سیاسی.، فرانسه
-شعله زمینی، فعال حقوق بشر، اتریش
-شهلا عبقری، استاد دانشگاه، امریکا
-طاهره صادقی، فعال سیاسی، سوئد
-مهشید پگاهی،فعال حقوق زنان ، المان
-ناهید دلنواز، فعال سیاسی، هلند
-ناهید حسینی، پژوهشگر امور زنان و آموزش، انگلیس
-نازیلا گلستان، فعال سیاسی، فرانسه 
-نسرین الماسی، روزنامه نگار، کانادا

18 مرداد 1398 برابر با 9 اگوست 2019

@Women_Civil_Rights_Activist

حمایت ۱۴  بانوی کنشگر  خارج ایران از «۱۴ کنشگر زن در ایران» برای گذار از جمهوری اسلامی

  بيانيه اعلام موجوديت کميته پشتيبانی ازکنشگران خواستار گذار از جمهوری اسلامی  در ايران اورنج کانتی، کاليفرنيا


چهارده کنشگر زن مقیم خارج ایران با صدور نامه‌ای حمایت خود از ۱۴ تن از فعالان حقوق زنان در داخل ایران را اعلام کردند. این «۱۴ فعال حقوق زنان در داخل ایران» با صدور بیانیه‌ای خواهان استعفای رهبر نظام و گذار کامل از رژیم جمهوری اسلامی‌ شده‌اند.

چهارده کنشگر زن مقیم خارج از کشور، در نامه

خود خطاب به ۱۴ کنشگر زن داخل ایران، نوشته‌اند: «خواهران خوب ما، فعالان زن داخل کشور، ما، چهارده هموطن شما در خارج از کشور، از خلال نامه‌ی دلیرانه‌تان، صدای دغدغه‌مندتان را شنیدیم. می‌دانیم در امنیتی‌ترین و پر خفقان‌ترین برهه‌ از دوران معاصر، تنها باوری عظیم می‌تواند اینگونه بی‌پروا، علیه حکومت زن‌ستیز جمهوری اسلامی و تبعیض جنسیتی سراسر ظالمانه‌اش بشورد.»

این زنان در ادامه این نامه یادآور شده‌اند: «خواهران صبور ما در داخل ایران، ما در مبارزه‌مان علیه تبعیض جنسیتی نظام زن‌ستیز و سرکوبگر جمهوری اسلامی با هم هستیم و کنار هم ایستاده‌ایم. ما زنان ایرانی خارج از کشور، امتداد رنج شما زنان داخل ایران در هجرت و تبعید هستیم. می‌دانیم که نظام‌های تمامیت‌خواه، چگونه با جدا کردن اقشار مختلف جامعه و فعالان داخل و خارج، تداوم خود را تضمین می‌کنند. پس همه‌ی ما باید تا آنجا که می‌توانیم میان بخش‌های مختلف و اقشار گوناگون پل بزنیم. برای عبور از نظام فقاهتی و شکست جمهوری اسلامی و برقراری یک حکومت سکولار دموکراتیک، باید گفتگو کنیم تا به فهم مشترک دست یابیم.»

در پایان این نامه آمده: «خواهران نازنین ما، بدانید که زنانه حمایت‌تان می‌کنیم. بدانید که کنارتان هستیم. قول می‌دهیم که تمام تجربه کنشگری و توان رسانه‌ای‌مان را به کار بگیریم و از هیچ تلاشی در انعکاس صدای شما فروگذار نخواهیم کرد.»

امضاکنندگان

نازنین افشین‌جم ،رویا برومند ، لادن برومند، نازنین بنیادی،اعظم بهرامی،رویا حکاکیان، نعیمه دوستدار، مسیح علی نژاد،ناهید فرهاد،مهرانگیزکار،شیماکلباسی ، مریم

معمارصادقی ،آذز نفیسی ، لیلی نیکو نظر

حمایت گروهی از زنان مقیم خارج ار کشور از بیانیه 14 کنشگر زن در داخل کشور

نامه سرگشاده‌ی شهرام آذر    (سندی) به هنرمندان وپاسخ داریوش اقبالی

  • 12:09

‏‎ ·"رمز پیروزی - صدای ۱۴ کنشگر سیاسی در ایران"
دکتر مسعود نقره کار،بهروز ستوده و حسن اعتمادی
گزارش کمیته حامیان ۱۴ کنشگر سیاسی در داخل کشور

اطلاعیه سخنگوی 14کنشگر سیاسی

نگرانی شدید همسر هاشم خواستار از وضعیت نامعلوم وی در بازداشتگاه اطلاعات مشهد

 کمال جعفری یزدی» از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ نفره با ارسال یک فایل صوتی از زندان وکیل‌آباد مشهد، به تشریح چگونگی یورش ماموران امنیتی به منزل مسکونی وی برای بازداشت خود پرداخت. در ساعت ۲۲ شب جمعه ۹ شهریورماه سال جاری، ۱۵ مامور امنیتی زن و مرد با یورش به منزل دکتر کمال جعفری یزدی وی را بازداشت کردند. این ماموران در بازرسی و تفتیش منزل، دو دستگاه تلفن و لپ تاب فرزندان وی را نیز ضبط کرده و با خود برده‌اند. او که در زندان دست به اعتصاب غذا زده است، در فایل صوتی ضمن رد اتهامات خود، آن‌ها را ساخته‌وپرداخته ذهن ماموران امنیتی دانسته است.
 

مسعود نقره کار

 نامه سرگشاده به سران کشورهای گروه۱+۵؛ هم‌پیمانی بسوی همبستگی برای ایرانی سکولارـ دمکرات.

در "بیانیه ی چهارده تن" از فعالین مدنی و سیاسی که هم اینک بیشترآنها دربند زندانهای  جمهور ی اسلامی در ایران هستند آمده است
 این یک حرکت ملی و فراجناحی ست و انتظارمان از هموطنان ایراندوست و آزد یخواه مان این است که با نگاه به ضرورت های تاریخی و عصری،فارغ از منفعت جویی و یا اختلافات سیاسی  و گروهی یاورما " "باشند
به همین منظور ما حامیان گره های 14  نفره در شهر استکهلم از تمام کسانی که در ابتدا خود را ایرانی میدانند  و پس از آن به دیدگاه سیاسی خاصشان می اندیشند، به یک حکومت دموکراتیک و سکولار برپایه  رای مردم و منشورحقوق بشر ، و گذار خشونت پرهیز از جمهوری اسلامی اصلاح ناپذیر معتقد هستند دعوت می کنیم که به این شبکه بپیوندند.

  هدف شبکه های  " نه به جمهور ی اسلامی"برای ادامه و تقویت حرکت حق طلبانه و تحقق آرمان کنشگران جسور داخل کشور که اتحاد و همبستگی نیروهای  آزادیخواه ایرانی را  در بستر یک جنبش فرا گروهی سرلوحه ی حرکت خود قرار داده اند، از تمام حامیان این حرکت ملی دعوت میکند که برای پیشبرد دو هدف مشخص

 ا- دفاع از زندانیان سیاسی - عقیدتی - صنفی ومبارزه برای آزادی آنان.
 
 پشتیبانی از کلیه اعتراضات و مبارزات مدنی-۲ -  سیاسی داخل کشور، در زنجیره ای از شبکه های شهری  و کشوری هماهنگ و متشکل شویم و بصورت فراجناحی از تمام کنشگران سیاسی، مدنی و عقیدتی داخل ایران از جمله کارگران، معلمان،دانشجویان ،فعالان حقوق زنان ، فعالان حقوق بشر،روزنامه نگاران فعالان محیط زیست

،کشاورزان ، هنرمندان  و از تمام افرادی که به خاطر تلاش برای آزادی، عدالت  و سازندگی کشور در زندانها ی  جمهور ی اسلامی در بند هستند حمایت کنیم  و صدای مردم آزادیخواه ایران باشیم.
  با آرزوی دیدن ایرانی آزاد و پرداد و سربلند
ششم مهرماه سال 1398
  بیست و هشتم سپتامبر سال 2019
اعضای موسس: مریم آبراهام، شادی اخوان، میلاد اربابی،  مریم اعتمادی، حسن اعتمادی، ضریر جهانگیری ،  ابراهیم خطایی  ولی شریف پور   مهدی معمار پور ، سحر ناصری ، سپیده ناصری ، ثریا ندیم پور، فریده یوسف

 .

هموطنانِ عزیز
ما ضمن استقبال و سپاسگزاری از حمایت تک تک هموطنان عزیزمان درخارج از کشور، و پشتیبانی حزب ها، سازمان ها، تشکل های حقوق بشری، اجتماعی، فرهنگی و هنری برون مرزی از بیانیه ما، به آگاهی هم میهنان عزیز می رسانیم که بیانیه ها، اطلاعیه ها و گزارش های فعالیت ما از طریق " کمیته حمایت از 14نفر" مرکب از آقایان حسن اعتمادی، بهروز ستوده و مسعود نقره کار واز طرق مختلف از جمله برنامه تلویزیونی کانال یک"رمز پیروزی -صدای 14 کنشگر سیاسی داخل کشور" که توسط آقای حسن اعتمادی یکی از اعضای کمیته حمایت اداره می شود، به آگاهی هم میهنان در خارج کشور خواهد رسید. ما 14 نفر ضمن حفظ استقلال خود اعلام می داریم این کمیته مستقل مورد تائید و اعتماد ماست و همین جا از تلاش های شبانه روزی این سه نفر برای شناساندن مواضع ما و جلب حمایت صدها شخصیت سیاسی، علمی، فرهنگی و رسانه ای در خارج از کشور تشکر می کنیم .

درس و دستاورد ۴۰ سال فعالیت و مبارزۀ اپوزیسیون درخارج از کشوراین است به داخل کشوربیاندیشیم، به داخل کشور چشم بدوزیم، وهمه توان و ظرفیت فکری و نظری، و بنیۀ و امکان‌های عملی و مالی مان را درجهت حمایت و تقویتِ حرکت‌ها و جنبش‌های سیاسی، مدنی و صنفی داخل کشور به کار اندازیم. اپوزیسیون خارج از کشورهنگامی برروند تغییر و تحول درداخل کشور تاثیرمعین و محدود خود را خواهد گذاشت که درراستای پشتیبانی و تقویت فرارویش حرکت‌ها وجنبش‌های سیاسی، مدنی و صنفی به یک جنبش عمومی، و در نهایت شکل گیری یک بدیل و جایگزین سکولار و دموکرات در برابر حکومت اسلامی گام              بردارد.             
طی ۴ دهه گذشته اپوزیسیون خارج از کشور گام‌های ارزشمند و چشمگیری در مبارزه علیه حکومت اسلامی، به ویژه در رابطه با افشای جنایت پیشه گی و جهالت حکومت اسلامی در سطح بین المللی وحتی در داخل کشور برداشته است اما همین اپوزیسیون نشان داده است که به دلیل ضعف‌های فرهنگی، سیاسی و روانی نتوانسته و نمی‌تواند نقشی تعیین کننده درپیشرفت و پیروزی مبارزات داخل کشور، با هدف تغییراتی بنیادین و براندازی رژیم اسلامی، داشته باشد. کارنامه این اپوزیسیون نشان داده است که در بهترین حالت این اپوزیسیون نوعی از اپوزیسیون" تلنگری- تزریقی "ست. بدین معنا که هرازگاهی می‌باید از داخل کشور، یعنی بستر اصلی مبارزه تاثیر گذاربرای تغییر و تحول، تلنگری به اپوزیسیون حکومت اسلامی در خارج از کشورزده شود تا تزریقی این پیکره را "دوپینگ " کند، تا به خود آید و تکانی بخورد. بارها به اشکال گوناگون تلنگرهائی زده شده اما متاسفانه بخش وسیعی ازافراد، جریان‌ها و محافل سیاسی اپوزیسیون در خارج از کشوربه جای اینکه ازاین تلنگرها و تکانه‌ها درس بگیرند و بیاموزند و در راستای تصحیح افکار وکردار سیاسی و فرهنگی خود بهره بگیرند خود را سرگرم درگیری و گَرد گیری با تکاندن رقیب برون مرزی، آنهم با سوء استفاده از تلنگرها و تکانه‌ها و تزریق‌ها کرده‌اند. بخشی ازاین اپوزیسیون، یعنی مبتلایان به اسکیزوفرنی سیاسی و نیز بسیاری از" چلبی گراها" و رهبران جریان‌ها و محافل سیاسی در خارج از کشورحال و روزشان به جائی رسیده است که خود را آماده اداره مُلک و ملت، و حکمرانی در ایران کرده‌اند، در حالیکه به دور از ارزیابی‌ها و تحلیل‌های ذهنی و خیالی اینان، جنبش‌های سیاسی، مدنی و صنفی، و رهبران این حرکت‌ها و جنبش‌ها درداخل کشوربا توجه به شرایط موجود در جامعه، جسورانه و مدبرانه راه درست و سازنده پیش گرفته‌اند، و پیش می‌روند.

یکی از تلنگر‌ها و تکانه‌های کاری به اپوزیسیون خارج از کشور را جنبش " بیانیه ۱۴ نفر" زده است. فرقه گرایان و رهبرخیالان که خیال می‌کردند طرح خواست‌های سیاسی و مدنی بنیادین و دگرگون ساز در انحصارآن‌ها و دریَدِ قدرت بخشی از اپوزیسیون خارج از کشوراست و در داخل کشور کس یا کسانی نیستند که بتوانند این خواست‌ها را شجاعانه و خردمندانه چشم در چشم رژیم عنوان و مطالبه کنند و در جهت تحقق آنها اقدام نمایند، با انتشار" بیانیه ۱۴ نفر" شوکه و آچمز شدند. اینان به جای اینکه یاد بگیرند، و فروتنانه از رهبران واقعی جنبش‌های سیاسی، مدنی و صنفی در داخل کشور و مبارزات آن‌ها حمایت کنند، به قلبِ واقعیت در بارۀ بیانیه ۱۴ نفر و تدوین کنندگان آن روی آوردند، آوازه گری کردند، ومداحان رجز خوان کوچه‌های تنگ و بن بستِ ذهنیتِ دار ودسته و فرقه‌شان شدند.

فراروی همه برخوردها و ورویدادها جنبش " بیانیه ۱۴ نفر" علیرغم یورش وحشیانه رژیم اسلامی به این جنبش، درایران و درمیان اپوزیسیون خارج از کشورمُهر خود را کوبید، رد پای خود را گذاشت و پیش رفت و پیش می‌رود. گذر زمان جایگاه، نقش واهمیت پیام بیانیه ۱۴ نفر، و دیگر بیانیه‌های ۱۴ نفره، و حامیان این بیانیه‌ها در داخل و خارج از کشوررا روشن ترو شفاف تر کرده است. " بیانیه ۱۴ نفر" اکنون شاهدی تاریخی شده است ونشان دهندۀ این واقعیت که جنبش‌های سیاسی، مدنی و صنفی در ایران جاری‌اند وجانانه رو به ارتقاء و گسترش دارند، جنبش هائی که هدف‌شان دستیابی مردم میهنمان به آزادی، رفاه، عدالت و همبستگی ست. اپوزیسیون خارج از کشور درعین حال، والبته برای برخی ازافراد و جریان‌های‌اش اندکی سخت و دردناک، چاره‌ای جز پذیرش این واقعیت ندارد که رهبران این حرکت‌ها وجنبش‌ها نیزاز بطن مبارزه فراروئیده و فرا خواهند روئید، رهبرانی که همین امروز از زندان‌ها و شکنجه گاه‌ها، و ازبطن و بستر مبارزه سیاسی، مدنی و صنفی درداخل کشور و در گوشه کنار میهنمان درسخت ترین شرایط، جنبش‌های مدنی و مردمی را رصد کرده ورهبری می‌کنند.

سُمبۀ پُرقدرت واقعیت می‌باید متقاعدمان کرده باشد که اپوزیسیون خارج از کشور به جای پنداربافی‌ها، هدر دادن انرژی‌ها و امکانات مالی و تدارکاتی، به جای سرگرمی سازی‌های سیاسی و ادعاهای متوهمانه نسبت به توان و نقش خود، اگر بتواند فروتنانه و داهیانه حامی و تقویت کننده حرکت‌ها وجنبش‌های سیاسی، مدنی و صنفی آزادیخواهانه و عدالت جویانه در داخل کشور باشد کار و وظیفه‌اش را انجام داده است.

 

 

سایت رسمی "کمیته حمایت"از 14 کنشگر سیاسی در ایران -نه به جمهوری اسلامی 

جنبش "بیانیه ۱۴ نفر" و اپوزیسیون خارج از کشور

رمز پیروزی- صدای ۱۴ کنشگر سیاسی در ایران

گیتی‌ پور فاضل،ناهید حسینی و حسن اعتمادی

"انتخابات در ایران یک فریب است". 


حمایت ۱۴ کنشگر زن خارج ایران از «۱۴ کنشگر زن در ایران» برای گذار از جمهوری اسلامی

اطلاعیه ی تشکیل شبکه ی  " نه به جمهور ی اسلامی" در استکهلم 

صدیقه مالکی فرد، همسر زندانی سیاسی هاشم خواستار، در یادداشتی از وضعیت نامعلوم همسر خود و از شیوه ی پاسخگویی مشکوک دادسرای انقلاب مشهد ابراز نگرانی کرد.

متن یادداشت صدیقه مالکی فرد از این قرار است:
روز سه شنبه ۹۸/۷/۲ در شعبه ۹۰۳ دادسرای انقلاب مشهد درخواست ملاقات با همسرم آقای سیدهاشم خواستار را کردم. آقای بازپرس فرمودند ایشان علاقه ای به ملاقات با شما ندارند. آقای معاون دادستان و چندنفر از خانواده های بازداشتی هم آنجا حضور داشتندوشاهدند. حالا درحضور شما مردم آزاده ایران و جهان می پرسم آقایان مامور وزارت اطلاعات سربازان گمنام امام زمان !!!باهاشم خواستار درسلولهای انفرادی اطلاعات چکار کردید که حاضر نیست باخانواده اش ملاقات کند یا لااقل یک تلفن بزند؟
اینکار مراخیلی نگران کرده . آیا میخواهید نقشه ناتمام بردن هاشم خواستار رابه بیمارستان روانی ابن سینا در آبان ۱۳۹۷ راعملی و تمام کنید؟ (براثر حمایت مردم آزاده ایران و جهان مجبور شدند چندین پزشک روانپزشک ماهر هاشم خواستار رامعاینه و...کنند و پزشکان صحت و سلامت ایشان را تایید و یک نسخه رابه پزشکی قانونی هم فرستادند.)
یا نقشه وکیل موردتاییدرییس قوه قضاییه که درسال ۱۳۸۸ وکالت خواستار را بعهده گرفت میخواهیدکامل کنید؟ ( خواستار را به ۶سال زندان تعزیری محکوم کرده بودند.) ایشان قبل از دادگاه تجدید نظر توسط یک فرهنگی که از ماموران شما یا اطلاعات سپاه بود به من پیشنهاد دادند که اگر ایشان را مجنون معرفی کنیم به زندان نمی روند والا باید زندان بروند که من گفتم چطور آدم سالم را دیوانه معرفی کنید که به زندان نرود که بعد به خواستار گفتم وخیلی ناراحت شد و این را هم رسانه ای گردهم با چند نفر از وکلای تهران درمیان گذاشت. درآنموقع مانمی خواستیم وکیل مورد تایید رئیس قوه قضائیه بگیریم. وکیل آزاد گرفته بودیم که وقتی وکیل آمده بود اعلام وکالت کند اورا آنقدر ترسانده بودید که آمد گفت من جرئت نمی کنم پرونده شما را قبول کنم .
ای انسانهای آزاده جهان من خیلی نگرانم. شماها دراین مورد چه فکر می کنید؟ مرا راهنمایی کنید.
۹۸.۷.۳


 

هم میهنان آزاده،

در خردادماه 1398، 14 تن ازکنشگران مدنی و سیاسی میهنمان در داخل کشور با انتشار بیانیه ای خواستار گذار مسالمت آمیز از رژیم جمهوری اسلامی ایران به حکومتی غیر مذهبی و مردمی (سکولار- دموکرات) شدند.  خواست آنها شامل برچیده شدن حکومت ولایت فقیه، نوشتن یک قانون اساسی نو برپایه رعایت کامل حقوق بشر برای برپائی حکومتی سکولار- دموکرات  میباشد. در پی آن، 14 کنشگر زن و مدافع حقوق بشر نیز در داخل کشور در بیانیه‌ای خواستار "بر کناری کل نظام اسلامی" در ایران شده اند.

برای پشتیبانی از این مبارزان مدنی و سیاسی (که اکثریت آنها در طول دو ماه گذشته بازداشت شده و در زندان هستند) و تلاش برای دستیابی به خواستهای آنان، کمیته هائی در کشورهای مهاجرنشین ایرانی با شرکت داوطلبانه هم میهنان آزادیخواه تشکیل شده اند. ما گروهی باورمند به حقوق بشر، دموکراسی و سکولاریسم نیز دست به برپائی چنین کمیته ای در منطقه اورنج کانتی کالیفرنیا زده‌ایم. همزمان با اعلام موجودیت این کمیته، ما آمادگی مان را برای همکاری با دیگر کمیته های پشتیبانی از کنشگران گذار از جمهوری اسلامی، در چارچوب پذیرش و پیشبرد مفاد دربر گیرنده اهداف و خواستهای فراجناحی زیر، اعلام میداریم:  

1-مخالفت با کلیت حکومت جمهوری اسلامی ایران و همه نهادهای آن و این باور استوار که هیچ راهی برای بازسازی و نوسازی این رژیم بجز تغییر بنیانی آن وجود ندارد.

2-گذار کامل و خشونت پرهیز از این رژیم و انجام انتخابتی آزاد برای برپائی مجلس مؤسسان قانون اساسی

3-برپائی حکومتی سکولار- دموکرات و نوشتن قانون اساسی نوین ایران که برپایه اصول اعلامیه جهانی حقوق بشر و پایبند به یکپارچگی ایران باشد.
 
کمیته پشتیبانی ازکنشگران خواستار گذار از جمهوری اسلامی  در ایران
اورنج کانتی، کالیفرنیااکبر محبّتی زاده، بابک بازرگان،، رضا گوهرزاد، سهیل ثابت راسخ، سیمین ارزبگی، محمد آل احمد، محمد ترابی، محمود عاشوری، معصومه دانشمند
1 مهر 1398   (23 سپتامبر 2019)

 

چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ برابر با ۲۸ اوت ۲۰۱۹

عالیجنابان:

دونالد ترامپ، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا

شی جین پینگ، رییس جمهور خلق چین

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه

امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلستان

و سرکار خانم:

آنجلا مرکل، صدراعظم جمهوری فدرال آلمان

هم‌پیمانی بسوی همبستگی برای ایرانی سکولارـ دمکرات

سرکار خانم و عالیجنابان،

ما امضاکنندگان این نامه، محترما توجه شما را به فراخوان چهارده کنشگر سیاسی و مدنی داخل ایران که شجاعانه خواستار برپایی کارزاری ملی با هدف برقراری یک نظم سکولارـ دمکراتیک در ایران شده‌اند، جلب می‌نماییم، کارزاری مردمی که صدای آن از درون و برون ایران هر روز رساتر و گسترده‌تر می‌شود.
این کارزار بر محوریت برگزاری یک همه‌پرسی دمکراتیک، آزاد و سالم با هدف تدوین یک قانون اساسی نوین مبتنی بر حق حاکمیت ملی و ارزش‌های دمکراتیک، حقوق بشر و حاکمیت قانون است.
این کارزار که ادامه راه و تلاش بیش از یک سده ملت ایران برای دست‌یازی به آزادی و دمکراسی است، خواهان جایگزینی حکومت دینی- اسلامی با یک نظم سکولار- دمکراتیک و ملتزم به اعلامیه جهانی  حقوق بشر می‌باشد.
امروز، پس از سرکوب اعتراضات دمکراتیک گوناگون، و از جمله اعتراضات سراسری جنبش سبز در سال ۲۰۰۹، و همچنین پس از شکست کامل و ناکام ماندن جنبش اصلاحات در حدود سه ده اخیر، مشخص شده است که حکومت دینی ایران اصلاح‌ناپذیر است و ملت ایران نمی‌تواند با وجود چنین نظامی به آزادی و دمکراسی برسد.
نیروهای سکولار- دمکرات ایران، همگام با پشتیبانی ایرانیان برون مرز، برآن شده‌اند برای تشکیل یک «هم‌پیمانی برای همبستگی ملی» با هم همراه و همگام شوند. «هم پیمانی و همبستگی ملی» ایرانیان درون و برون مرز خواهان گذر از حکومت دینی به یک نظم آزاد و دمکراتیک از راه‌های بی‌خشونت است.
ما با احترام کامل از شما رؤسای محترم کشورهای گروه ۵+۱ تقاضا داریم موضوع کارزار ما را، در راستای گسترش «هم‌پیمانی برای همبستگی جهانی»، به عنوان یکی از مفاد دستور کار ۷۴امین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد قرار دهید.
پذیرش رسمی خواست ما از سوی شما می‌تواند راهگشای آرزوی دیرینه ملت ایران برای دست‌یازی به آزادی و دمکراسی و همچنین گامی در جهت امنیت بیشتر در جهان باشد.

با احترامات بسیار

و با سپاس

۳۰ مرداد ۱۳۹۸

۲۱ آگوست ۲۰۱۹

امضا کنندگان ۱۴+۳

:درون ایران

بانو شهلا انتصاری، کنشگر مدنی و حقوق زنان

 کمال جعفری یزدی، مدرس و کنشگر سیاسی

گیتی پورفاضل، وکیل و کنشگر سیاسی

:برون ایران

 مسیح علی‌نژاد، بنیانگذار کارزار چهارشنبه‌های سفید و مبارزه با حجاب اجباری

 پرویز دستمالچی، نویسنده و کنشگر سیاسی

 عبدالستار دوشوکی، مرکز مطالعات بلوچستان لندن

 حسن اعتمادی، روزنامه‌نگار و کنشگر سیاسی

نیلوفر غلامی، روزنامه‌نگار و کنشگر سیاسی

 نازیلا گلستان، کنشگر سیاسی و کنشگر مبارزه با فساد

حسین خلیفه، کنشگر سیاسی

 فریدون خاوند، استاد دانشگاه و روزنامه‌نگار

زرین محی‌الدین، کنشگر سیاسی و مدنی

 مسعود نقره‌کار، نویسنده، کنشگر سیاسی و حقوق بشر

 رضا پیرزاده، کنشگر سیاسی

بهروز ستوده، نویسنده و کنشگر سیاسی

 کاوه شهروز، وکیل، هموند ارشد موسسه مک دونالد- لوریر

الهام یعقوبیان، نویسنده و کنشگر حقوق بشر

ترتیب نام امضاکنندگان برطبق لیست نسخه اصلی نامه به زبان انگلیسی می‌باشد

 

               
   نسخه انگلیسی

Date: August 21, 2019

An Open Letter to the Leaders of United States of America, United Kingdom, France, Russia,
China and Germany

 - His Excellency Donald J. Trump,

President of the United States of America

- His Excellency Emmanuel Macron,

President of the French Republic

- The Right Honourable Boris Johnson,

Prime Minister of the United Kingdom

- His Excellency Vladimir Putin,

President of the Russian Federation

- His Excellency Xi Jinping,

President of the People’s Republic of China

- Her Excellency, Dr. Angela Merkel,

Chancellor of the Federal Republic of Germany

Re: Coalition of Committed for a Secular Democratic Iran
 
Your Excellencies:

We, the undersigned, would like to bring to your attention that fourteen political and civil activists inside Iran
have bravely called for a national campaign to establish a secular democracy in Iran. This is a grassroot
campaign that every day is growing louder and louder inside and outside Iran.
The central point of this campaign is to have a referendum to establish a new secular democratic constitution
based on the principles of democracy, human rights and the rule of law.
This campaign represents over 100 years of Iranian people’s aspirations for democracy and their demands today
to replace the entire Islamic Republic theocracy with a secular democratic constitution.
Today, the majority of the Iranian people inside the country and elsewhere around the world have reached the
conclusion that there are no possibilities that the Islamic Republic of Iran can be reformed, as was highlighted
by the failure of the 2009 protests known as Green Movement.
As part of this campaign, the secular democratic forces inside Iran in conjunction with the support of outside
voices are working towards an alliance for a “Coalition of Committed”.
This transitional alliance represents a clear and transparent objective in establishing a domestically and
internationally “Coalition of Committed” in achieving a Secular Democratic Constitution through a peaceful and
non-violent manner.
We are respectfully requesting your recognition of this campaign as part of expansion of international Coalition
of Committed as part of the agenda of the 74th session of the United Nations General Assembly. Your
acknowledgement would serve as a catalyst for the democratic aspirations of the Iranian people as well as the
security of the International community.
Thank you for your attention to this important matter.
Respectfully Yours,
Signed from 3+14 persons

From Iran:

1. Shahla Entesari, Women Rights and Social Activist

2. Kamal Jafar Yazdi, Academic and Political Activist

3. Giti Pourfazel, Lawyer and Political Activist

From Outside of Iran:

1. Masih Alinejad, Journalist, Founder of White Wednesday Anti-Compulsory Hijab Campaign

2. Parviz Dastmalchi, Author and Political Activist

3. Abdol Sattar Dosoki, Center of Balochistan Studies - London

4. Hassan Etemadi, Journalist and Political Activist

5. Niloofar Gholami, Journalist and Political Activist

6. Nazila Golestan, Political and Anti-Corruption Activist

7. Hossein Khalifeh, Political Activist

8. Fereydoun Khavand, Academic and Journalist

9. Zarrin Mohyeddin, Political and Social Activist

10. Massoud Noghrekar, Author, Political and Human Rights Activist

11. Reza Pirzadeh, Political Activist

12. Behrooz Setoodeh, Writer and Political Activist

13. Kaveh Shahrooz, Lawyer, Senior Fellow Macdonald-Laurier Institute

14. Elham Yaghoubian, Writer and Human Rights Activist

*********************************************

CC:

The Right Honourable Boris Johnson, Prime Minister of the United Kingdom

His Excellency, Emmanuel Macron, President of the French Republic

His Excellency, Vladimir Putin, President of the Russian Federation

His Excellency, Xi Jinping, President of the People’s Republic of China

Her Excellency, Dr. Angela Merkel, Chancellor of the Federal Republic of Germany